1SBL351022R8800 ABB UA50-30-00 230-240V 50Hz / 240-260V 60Hz

1SBL351022R8800
Број на дел:1SBL351022R8800
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-1SBL351022R8800
Податоци:1SBL351022R8800
Опис:UA50-30-00 230-240V 50Hz / 240-260V 60Hz Contactor
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 1SBL351022R8800
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 1SBL351022R8800 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

UA50 3-pole contactors for capacitor switching, can be used for the switching of capacitor banks whose inrush current peaks are less than or equal to 100 times nominal rms current. The table below gives the permissible powers according to operational voltage and temperature close to the contactor. It also specifies the maximum peak current Î values accepted by the contactor. The capacitors must be discharged (maximum residual voltage at terminals ≤ 50 V) before being re-energized when the contactors are making. In these conditions, electrical durability of contactors is equal to 100 000 operating cycles. The UA.. series 3-pole contactors are of the block type design. - Main poles: 3 main poles - Control circuit: AC operated with laminated magnet circuit - Accessories: a wide range of accessories is available.
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

1SBL351022R8800 Акции1SBL351022R8800 Цена1SBL351022R8800 Индустриска автоматизација
1SBL351022R8800 Компоненти1SBL351022R8800 ИнвентарДобавувач 1SBL351022R8800
Нарачајте 1SBL351022R8800 онлајнПрашање 1SBL351022R88001SBL351022R8800 Слика
{{слика1SBL351022R8800 PDF1SBL351022R8800 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 1SBL351022R8800Купи 1SBL351022R8800Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 11435
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

1SBL351022R8500
1SBL351022R8500

UA50-30-00 380-400V 50Hz / 400-415V 60Hz Contactor

1SBL351022R8400
1SBL351022R8400

UA50-30-00 110V 50Hz / 110-120V 60Hz Contactor

1SBL351022R8000
1SBL351022R8000

UA50-30-00 220-230V 50Hz / 230-240V 60Hz Contactor

1SBL347501R1400
1SBL347501R1400

AF40-22-00-14 250-500V50/60HZ-DC Contactor

1SBL347501R1300
1SBL347501R1300

AF40-22-00-13 100-250V50/60HZ-DC Contactor

1SBL347501R1200
1SBL347501R1200

AF40-22-00-12 48-130V50/60HZ-DC Contactor

1SBL347501R1100
1SBL347501R1100

AF40-22-00-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC Contactor

1SBL347201R1400
1SBL347201R1400

AF40-40-00-14 250-500V50/60HZ-DC Contactor

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top