3RK1315-6LS41-0AA3 Siemens

3RK1315-6LS41-0AA3
Број на дел:3RK1315-6LS41-0AA3
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3RK1315-6LS41-0AA3
Податоци:3RK1315-6LS41-0AA3
Опис:SIRIUS motor starter M200D AS-i Communication: AS-Interface DOL starter Basic Mechanical switching AC-3, 5.5 kW / 400 V 1.5 A...12.00 A Electronic overload protection Thermistor: THERMOCLICK / PTC wit
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3RK1315-6LS41-0AA3
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3RK1315-6LS41-0AA3 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3RK1315-6LS41-0AA3 Акции3RK1315-6LS41-0AA3 Цена3RK1315-6LS41-0AA3 Индустриска автоматизација
3RK1315-6LS41-0AA3 Компоненти3RK1315-6LS41-0AA3 ИнвентарДобавувач 3RK1315-6LS41-0AA3
Нарачајте 3RK1315-6LS41-0AA3 онлајнПрашање 3RK1315-6LS41-0AA33RK1315-6LS41-0AA3 Слика
{{слика3RK1315-6LS41-0AA3 PDF3RK1315-6LS41-0AA3 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3RK1315-6LS41-0AA3Купи 3RK1315-6LS41-0AA3Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 11749
$608.60
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3RK1315-6LS41-0AA0
3RK1315-6LS41-0AA0

SIRIUS motor starter M200D AS-i Communication: AS-Interface DOL starter Basic Mechanical switching AC-3, 5.5 kW / 400 V 1.5 A...12.00 A Electronic overload protection Thermistor: THERMOCLICK / PTC wit

3RK1315-6KS71-3AA5
3RK1315-6KS71-3AA5

SIRIUS motor starter M200D AS-i Communication: AS-Interface Reversing starter Basic Electronic switching AC-3, 0.75KW / 400 V 0.15 A...2.00 A Electronic overload protection Thermistor: THERMOCLICK / P

3RK1315-6KS71-3AA3
3RK1315-6KS71-3AA3

SIRIUS motor starter M200D AS-i Communication: AS-Interface Reversing starter Basic Electronic switching AC-3, 0.75KW / 400 V 0.15 A...2.00 A Electronic overload protection Thermistor: THERMOCLICK / P

3RK1315-6KS71-3AA0
3RK1315-6KS71-3AA0

SIRIUS motor starter M200D AS-i Communication: AS-Interface Reversing starter Basic Electronic switching AC-3, 0.75KW / 400 V 0.15 A...2.00 A Electronic overload protection Thermistor: THERMOCLICK / P

3RK1315-6KS71-2AA5
3RK1315-6KS71-2AA5

SIRIUS motor starter M200D AS-i Communication: AS-Interface DOL starter Basic Electronic switching AC-3, 0.75KW / 400 V 0.15 A...2.00 A Electronic overload protection Thermistor: THERMOCLICK / PTC wit

3RK1315-6KS71-2AA3
3RK1315-6KS71-2AA3

SIRIUS motor starter M200D AS-i Communication: AS-Interface DOL starter Basic Electronic switching AC-3, 0.75KW / 400 V 0.15 A...2.00 A Electronic overload protection Thermistor: THERMOCLICK / PTC wit

3RK1315-6KS71-2AA0
3RK1315-6KS71-2AA0

SIRIUS motor starter M200D AS-i Communication: AS-Interface DOL starter Basic Electronic switching AC-3, 0.75KW / 400 V 0.15 A...2.00 A Electronic overload protection Thermistor: THERMOCLICK / PTC wit

3RK1315-6KS71-1AA5
3RK1315-6KS71-1AA5

SIRIUS motor starter M200D AS-i Communication: AS-Interface Reversing starter Basic Electronic switching AC-3, 0.75KW / 400 V 0.15 A...2.00 A Electronic overload protection Thermistor: THERMOCLICK / P

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top