6AG1516-3AN01-7AB0 Siemens

6AG1516-3AN01-7AB0
Број на дел:6AG1516-3AN01-7AB0
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-6AG1516-3AN01-7AB0
Податоци:6AG1516-3AN01-7AB0
Опис:***spare part*** SIPLUS S7-1500 CPU 1516-3 PN/DP based on 6ES7516-3AN01-0AB0 with conformal coating, -40…+70 °C, start up -20 °C, heat sink, no PS usable, central processing unit with work memory 1 MB
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 6AG1516-3AN01-7AB0
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 6AG1516-3AN01-7AB0 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

6AG1516-3AN01-7AB0 Акции6AG1516-3AN01-7AB0 Цена6AG1516-3AN01-7AB0 Индустриска автоматизација
6AG1516-3AN01-7AB0 Компоненти6AG1516-3AN01-7AB0 ИнвентарДобавувач 6AG1516-3AN01-7AB0
Нарачајте 6AG1516-3AN01-7AB0 онлајнПрашање 6AG1516-3AN01-7AB06AG1516-3AN01-7AB0 Слика
{{слика6AG1516-3AN01-7AB0 PDF6AG1516-3AN01-7AB0 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 6AG1516-3AN01-7AB0Купи 6AG1516-3AN01-7AB0Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 6906
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

6AG1516-3AN01-2AB0
6AG1516-3AN01-2AB0

***spare part*** SIPLUS S7-1500 CPU 1516-3 PN/DP based on 6ES7516-3AN01-0AB0 with conformal coating, -40…+60 °C, start up -20 °C, central processing unit with work memory 1 MB for program and 5 MB for

6AG1513-1FL01-2AB0
6AG1513-1FL01-2AB0

***spare part*** SIPLUS S7-1500 CPU 1513F-1 PN based on 6ES7513-1FL01-0AB0 with conformal coating, -25…+60 °C, central processing unit with work memory 450 KB for program and 1.5 MB for data, 1st inte

6AG1513-1AL01-7AB0
6AG1513-1AL01-7AB0

***SPARE PART*** ***SPARE PART*** SIPLUS S7-1500 CPU 1513-1 PN -40...+70°C start up -20°C with conformal coating based on 6ES7513-1AL01-0AB0 . Central processing unit with Work memory 300 KB for progr

6AG1513-1AL01-2AB0
6AG1513-1AL01-2AB0

***spare part*** SIPLUS S7-1500 CPU 1513-1 PN -40...+60 °C start up -20 °C with conformal coating based on 6ES7513-1AL01-0AB0 . central processing unit with work memory 300 KB for program and 1.5 MB f

6AG1512-1SK01-2AB0
6AG1512-1SK01-2AB0

SIPLUS ET 200SP CPU 1512SP F-1 PN based on 6ES7512-1SK01-0AB0 with conformal coating, -25…+60 °C, central processing unit with work memory 300 KB for program and 1 MB for data, 1st interface, PROFINET

6AG1512-1DK01-2AB0
6AG1512-1DK01-2AB0

SIPLUS ET 200SP CPU 1512SP-1 PN based on 6ES7512-1DK01-0AB0 with conformal coating, -40…+60 °C, central processing unit with work memory 200 KB for program and 1 MB for data, 1st interface, PROFINET I

6AG1511-1FK01-2AB0
6AG1511-1FK01-2AB0

***spare part*** SIPLUS S7-1500 CPU 1511F-1 PN based on 6ES7511-1FK01-0AB0 with conformal coating, -25…+60 °C, central processing unit with work memory 225 KB for program and 1 MB for data, 1st interf

6AG1511-1AK01-7AB0
6AG1511-1AK01-7AB0

***spare part*** SIPLUS S7-1500 CPU 1511-1 PN based on 6ES7511-1AK01-0AB0 with conformal coating, -40…+70 °C, start up -20 °C, heat sink, no PS usable, central processing unit with work memory 150 KB

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top