1SAL102381R9902 ABB MC2C310ATWJ

1SAL102381R9902
Број на дел:1SAL102381R9902
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-1SAL102381R9902
Податоци:1SAL102381R9902
Опис:MC2C310ATWJ Mini Contactor
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 1SAL102381R9902
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 1SAL102381R9902 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

The MC2C310ATWJ mini contactor is a dimension optimized 3 pole contactor with 1 NO auxiliary contact and screw terminals. This device is a great solution when high performances are needed but the space is limited. Mini contactors are used in residential buldings, commercial buildings and industrial applications for the control of single or three-phase loads up to 5.5 kW (AC-3) and 20 A / 690 V (AC-1) or switching of control signals. The product is equipped with an extended operating limits coil and it's suitable for wall or rail mounting.
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

1SAL102381R9902 Акции1SAL102381R9902 Цена1SAL102381R9902 Индустриска автоматизација
1SAL102381R9902 Компоненти1SAL102381R9902 ИнвентарДобавувач 1SAL102381R9902
Нарачајте 1SAL102381R9902 онлајнПрашање 1SAL102381R99021SAL102381R9902 Слика
{{слика1SAL102381R9902 PDF1SAL102381R9902 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 1SAL102381R9902Купи 1SAL102381R9902Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 4532
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

1SAL102379R9902
1SAL102379R9902

MC2C301ATWD Mini Contactor

1SAL102378R9902
1SAL102378R9902

MC2C310ATWD Mini Contactor

1SAL102176R9902
1SAL102176R9902

MC2A301AR6 Mini Contactor

1SAL102175R9902
1SAL102175R9902

MC2A310AR6 Mini Contactor

1SAL102174R9901
1SAL102174R9901

MC1AB00ARJ Mini Contactor

1SAL102173R9901
1SAL102173R9901

MC1AB00AR6 Mini Contactor

1SAL102172R9901
1SAL102172R9901

MC1AB00AR1 Mini Contactor

1SAL102166R9901
1SAL102166R9901

MC1A400ARJ Mini Contactor

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top