1SBV031680R1412 ABB LS43M80D12-S

1SBV031680R1412
Број на дел:1SBV031680R1412
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-1SBV031680R1412
Податоци:1SBV031680R1412
Опис:LS43M80D12-S Limit Switch
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 1SBV031680R1412
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 1SBV031680R1412 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

LS43M80D12-S is a 40 mm wide, standard reinforced Safety Limit Switch made of zinc alloy material (Zamak), with 4 mounting holes at the top and bottom, 1 ISO M20x1.5 cable entry on the bottom, orientable (90°) for key actuator and 1 N.O + 2 N.C slow action (Zb type), overlapping (late closing) contacts
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

1SBV031680R1412 Акции1SBV031680R1412 Цена1SBV031680R1412 Индустриска автоматизација
1SBV031680R1412 Компоненти1SBV031680R1412 ИнвентарДобавувач 1SBV031680R1412
Нарачајте 1SBV031680R1412 онлајнПрашање 1SBV031680R14121SBV031680R1412 Слика
{{слика1SBV031680R1412 PDF1SBV031680R1412 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 1SBV031680R1412Купи 1SBV031680R1412Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 10911
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

1SBV031198R1411
1SBV031198R1411

LS40M98D11-SCR Limit Switch

1SBV031180R1412
1SBV031180R1412

LS40M80D12-S Limit Switch

1SBV030780R1412
1SBV030780R1412

LS43P80D12-S Limit Switch

1SBV030281R1302
1SBV030281R1302

LS30P81L02-S Limit Switch

1SBV030280R1411
1SBV030280R1411

LS30P80D11-S Limit Switch

1SBV030277R1411
1SBV030277R1411

LS30P77D11-S Limit Switch

1SBV030276R1411
1SBV030276R1411

LS30P76D11-S Limit Switch

1SBV030275R1411
1SBV030275R1411

LS30P75D11-S Limit Switch

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top