1SFA611131R1103 ABB MPD2-11Y

1SFA611131R1103
Број на дел:1SFA611131R1103
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-1SFA611131R1103
Податоци:1SFA611131R1103
Опис:Green/Red Modular Double Pushbutton
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 1SFA611131R1103
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 1SFA611131R1103 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

Modular Double Pushbutton - Momentary - Flush/Flush - Green/Red Actuator, Yellow Indicator - Illuminated - No contact block - Lower Button: O - Upper Button: I
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

1SFA611131R1103 Акции1SFA611131R1103 Цена1SFA611131R1103 Индустриска автоматизација
1SFA611131R1103 Компоненти1SFA611131R1103 ИнвентарДобавувач 1SFA611131R1103
Нарачајте 1SFA611131R1103 онлајнПрашање 1SFA611131R11031SFA611131R1103 Слика
{{слика1SFA611131R1103 PDF1SFA611131R1103 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 1SFA611131R1103Купи 1SFA611131R1103Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 6000
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

1SFA611131R1102
1SFA611131R1102

Green/Red Modular Double Pushbutton

1SFA611131R1101
1SFA611131R1101

Green/Red Modular Double Pushbutton

1SFA611130R1106
1SFA611130R1106

Green/Red Modular Double Pushbutton

1SFA611125R3101
1SFA611125R3101

Red Modular Mushroom pushbutton

1SFA611125R3006
1SFA611125R3006

Black Modular Mushroom pushbutton

1SFA611125R3001
1SFA611125R3001

Red Modular Mushroom pushbutton

1SFA611125R2103
1SFA611125R2103

Yellow Modular Mushroom pushbutton

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top