1SFN166003R1000 ABB ZL370

1SFN166003R1000
Број на дел:1SFN166003R1000
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-1SFN166003R1000
Податоци:1SFN166003R1000
Опис:ZL370 Main Contact Replacement Kit
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 1SFN166003R1000
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 1SFN166003R1000 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

Main Contact Replacement KitZL370 suitable for contactor: AF370. Set includes complete base, moving contact bridge, return springs and U-plate.
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

1SFN166003R1000 Акции1SFN166003R1000 Цена1SFN166003R1000 Индустриска автоматизација
1SFN166003R1000 Компоненти1SFN166003R1000 ИнвентарДобавувач 1SFN166003R1000
Нарачајте 1SFN166003R1000 онлајнПрашање 1SFN166003R10001SFN166003R1000 Слика
{{слика1SFN166003R1000 PDF1SFN166003R1000 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 1SFN166003R1000Купи 1SFN166003R1000Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 10255
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

1SFN165823R1034
1SFN165823R1034

ZP305-34 Electronic Module

1SFN165823R1033
1SFN165823R1033

ZP305-33 Electronic Module

1SFN165804R1000
1SFN165804R1000

ZLT305 Main Contact Replacement Kit

1SFN165803R1000
1SFN165803R1000

ZL305 Main Contact Replacement Kit

1SFN165423R1034
1SFN165423R1034

ZP265-34 Electronic Module

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top