2CDG110086R0011 ABB AE/A2.1

2CDG110086R0011
Број на дел:2CDG110086R0011
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-2CDG110086R0011
Податоци:2CDG110086R0011
Опис:AE/A2.1 Analogue Input, 2-fold, SM
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 2CDG110086R0011
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 2CDG110086R0011 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

The Analogue Input is used to detect and process 2 independent input signals. Among other things 0-1 V, 0-5 V, 0-10 V, 0-20 mA, 4-20 mA, 0-1000 Ohm, PT100 in 2-wire technology, PT1000 in 2-wire technology (value range -50…+150 °C), floating contacts, KT, KTY and user-defined input.
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

2CDG110086R0011 Акции2CDG110086R0011 Цена2CDG110086R0011 Индустриска автоматизација
2CDG110086R0011 Компоненти2CDG110086R0011 ИнвентарДобавувач 2CDG110086R0011
Нарачајте 2CDG110086R0011 онлајнПрашање 2CDG110086R00112CDG110086R0011 Слика
{{слика2CDG110086R0011 PDF2CDG110086R0011 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 2CDG110086R0011Купи 2CDG110086R0011Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 9447
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

2CDG110083R0011
2CDG110083R0011

ZS/S1.1 Meter Interface Module, MDRC

2CDG110080R0011
2CDG110080R0011

SD/S4.16.1 Switch-/Dim Actuator, 4-fold,

2CDG110079R0011
2CDG110079R0011

SD/S2.16.1 Switch-/Dim Actuator, 2-fold,

2CDG110074R0011
2CDG110074R0011

UD/S2.300.2 Universal Dim Actuator,

2CDG110073R0011
2CDG110073R0011

ABL/S2.1 Application Unit Logic, MDRC

2CDG110072R0011
2CDG110072R0011

ABZ/S2.1 Application Unit Time, MDRC

2CDG110071R0011
2CDG110071R0011

UK/S32.2 Universal I/O Concentrator,

2CDG110065R0011
2CDG110065R0011

US/U12.2 Universal Interface, 12-fold,

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top