2CDS282001R0084 ABB S202P-C8

2CDS282001R0084
Број на дел:2CDS282001R0084
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-2CDS282001R0084
Податоци:2CDS282001R0084
Опис:S202P-C8 Miniature Circuit Breaker
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 2CDS282001R0084
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 2CDS282001R0084 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

System pro M compact S200P miniature circuit breakers are current limiting. They have two different tripping mechanisms, the delayed thermal tripping mechanism for overload protection and the electromechanic tripping mechanism for short circuit protection. They are available in different characteristics (B,C,D,K,Z), configurations (1P,1P+N,2P,3P,3P+N,4P), breaking capacities (up to 25 kA at 230/400 V AC) and rated currents (up to 63A). All MCBs of the product range S200P comply with IEC/EN 60898-1, IEC/EN 609 47-2, UL1077 and CSA 22.2 No. 235, allowing the use for residential, commercial and industrial applications. Bottom-fitting auxiliary contact can be mounted on S200P to save 50% space.
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

2CDS282001R0084 Акции2CDS282001R0084 Цена2CDS282001R0084 Индустриска автоматизација
2CDS282001R0084 Компоненти2CDS282001R0084 ИнвентарДобавувач 2CDS282001R0084
Нарачајте 2CDS282001R0084 онлајнПрашање 2CDS282001R00842CDS282001R0084 Слика
{{слика2CDS282001R0084 PDF2CDS282001R0084 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 2CDS282001R0084Купи 2CDS282001R0084Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 3254
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

2CDS282001R0065
2CDS282001R0065

S202P-B6 Miniature Circuit Breaker

2CDS282001R0064
2CDS282001R0064

S202P-C6 Miniature Circuit Breaker

2CDS282001R0061
2CDS282001R0061

S202P-D6 Miniature Circuit Breaker

2CDS282001R0044
2CDS282001R0044

S202P-C4 Miniature Circuit Breaker

2CDS282001R0041
2CDS282001R0041

S202P-D4 Miniature Circuit Breaker

2CDS282001R0034
2CDS282001R0034

S202P-C3 Miniature Circuit Breaker

2CDS282001R0031
2CDS282001R0031

S202P-D3 Miniature Circuit Breaker

2CDS282001R0024
2CDS282001R0024

S202P-C2 Miniature Circuit Breaker

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top