2CKA006136A0202 ABB 6136/APP-500

2CKA006136A0202
Број на дел:2CKA006136A0202
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-2CKA006136A0202
Податоци:2CKA006136A0202
Опис:6136/APP-500 Busch-ControlTouch® house control, Infotainment, Entertainment
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 2CKA006136A0202
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 2CKA006136A0202 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

Simple KNX visualization for smartphones, tablets and Windows computers. MDRC devices with associated IOS and Android apps. Application for Windows computers. Easy control using intuitive navigation concept. Representation of individual operating pages with list view. Display of individual control pages with room images with small controls. Fully web-based commissioning with wizard function. Home automation, switching, dimming, blind, RTC control, scene/sequences, Sonos control element, timing, Philips Hue. Entertainment: Sonos - KNX bridging, multimedia integration via UPnP. Infotainment: monitoring of usage data for up to 3 years. Security: Video surveillance with IP cameras, notification via push notifications or e-mail (including a picture from an IP camera). Time programs and scenes can be created by the end customer. Presence simulation. . Access via KNXnet/IP tunnelling. Script editor for logic functions. LUA Script Editor. Highest degree of communication encryption between app, device and cloud. Compatible with ABB i-bus® KNX Control with smartphones and tablets via the ControlTouch app (Apple iOS /Google Android). External power supply: 5-36 VDC (SELV).
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

2CKA006136A0202 Акции2CKA006136A0202 Цена2CKA006136A0202 Индустриска автоматизација
2CKA006136A0202 Компоненти2CKA006136A0202 ИнвентарДобавувач 2CKA006136A0202
Нарачајте 2CKA006136A0202 онлајнПрашање 2CKA006136A02022CKA006136A0202 Слика
{{слика2CKA006136A0202 PDF2CKA006136A0202 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 2CKA006136A0202Купи 2CKA006136A0202Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 10539
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

2CDG924004R0011
2CDG924004R0011

PS 1/60/6-KNX Busbar, 1 Phase,

2CDG430081R0011
2CDG430081R0011

FC650/TMAX Thermal Maximum Detector

2CDG430079R0011
2CDG430079R0011

FC650/O Optical Smoke Detector

2CDG280002R0011
2CDG280002R0011

BT/A2.1 Keypad, white, SM

2CDG280001R0011
2CDG280001R0011

BT/A1.1 Keypad, black, SM

2CDG220023R0011
2CDG220023R0011

TD-C1.1 Gas Detector with Relay Contact

2CDG120060R0011
2CDG120060R0011

TR/A1.1 Time Receiver GPS, SM

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top