2CKA006197A0061 ABB UD/S6.315.2.1

2CKA006197A0061
Број на дел:2CKA006197A0061
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-2CKA006197A0061
Податоци:2CKA006197A0061
Опис:UD/S6.315.2.1 LED dimmer 6 x 315 W/VA
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 2CKA006197A0061
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 2CKA006197A0061 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

Multichannel universal dimming actuator optimised for dimming retrofit LED lamps (LEDi). Also suitable for dimming incandescent lamps, low-voltage halogen lights with conventional or electronic transformers, 230 V halogen lamps and dimmable energy-saving halogen lamps. Automatic load detection (can be deactivated). Separate N-connection per channel. Parallel connection of the outputs possible to increase the output power. Outputs can be connected in parallel in groups. Minimum load: 2 W. Manual operation on device also possible without bus voltage or in an unprogrammed status. Programming of the device also possible without applied 230V supply voltage. Extensive test and diagnosis functions for the i-Bus tool. Fast parameter setting in ETS using copyable channel templates. With integrated bus coupler. Nominal power at 230 V~ mains voltage: Dimmable 230 V~ LEDi: 6 x 315 W/VA, 2 x 700 W/VA up to 3 x 500 W/VA in trailing edge control, 6 x 120 W/VA, 2 x 250 W/VA up to 3 x 200 W/VA in leading edge control. Inductive L-transformers with LED/low-voltage halogen lamp: 6 x 315 W/VA, 3 x 500 W/VA to 2 x 700 W/VA. Electronic C-transformers with LED/low-voltage halogen lamp: 6 x 315 W/VA, 3 x 500 W/VA to 2 x 700 W/VA. Electronic LC-transformers with LED/low-voltage halogen lamp: 6 x 120 W/VA, 2 x 250 W/VA to 3 x 200 W/VA.
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

2CKA006197A0061 Акции2CKA006197A0061 Цена2CKA006197A0061 Индустриска автоматизација
2CKA006197A0061 Компоненти2CKA006197A0061 ИнвентарДобавувач 2CKA006197A0061
Нарачајте 2CKA006197A0061 онлајнПрашање 2CKA006197A00612CKA006197A0061 Слика
{{слика2CKA006197A0061 PDF2CKA006197A0061 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 2CKA006197A0061Купи 2CKA006197A0061Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 6653
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

2CKA006197A0057
2CKA006197A0057

UD/S4.315.2.1 LED dimmer 4 x 315 W/VA

2CKA006197A0053
2CKA006197A0053

UD/S2.315.2.1 LED dimmer 2 x 315 W/VA

2CDG120071R0011
2CDG120071R0011

PS/E2.2 Programming Set OBELISK top

2CDG110204R0011
2CDG110204R0011

IPS/S3.5.1 IP Interface Secure, MDRC

2CDG120083R0011
2CDG120083R0011

ISP/S8.1.1.1 IP Switch PoE, 8 Ports,

2CDG120082R0011
2CDG120082R0011

IS/S8.1.1 IP Switch, 8 Ports,

2CKA006300A1653
2CKA006300A1653

TSN/U-CG Room outdoor sensor with room number Premium customization

2CKA006300A1652
2CKA006300A1652

TSM/U-CG Room outdoor sensor with card reader and room number Premium customization

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top