2CLA813040A1102 ABB 6700-0-0040

2CLA813040A1102
Број на дел:2CLA813040A1102
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-2CLA813040A1102
Податоци:2CLA813040A1102
Опис:8130.4 - Wireless switch actuator
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 2CLA813040A1102
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 2CLA813040A1102 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

Rated voltage: 230 Vac ± 10% / 50-60 Hz For wireless switching of electrical loads. 2 functions: ON/OFF switch or time delayed switch. For wall mounted transmitter code: 8531.1 &8531.2. Switch-off delay: 3 sec. / 1 min. / 5 min. / 15 min. Repeater function can be activated for extended range. For universal attachment or installation. 3 wire connection (neutral conductor required). With auxiliary input for push-buttons code: 8104.X. Send/receive frequency: 868 MHz. Free-field range: approx. 100 m. Control element: adjustable potentiometer Display elements: status indication of output via LED. Outputs: 1x Normally Open or Normally closed contact, 230 Vac Rated power: - Incandescent, halogen, electronic transformer and ferromagnetic transformers: 2.300 W/VA - Fluorescent load: 1.000 VA Temperature range (Device): -5 °C to 45 °C Dimensions: (L x W x D): 47 mm x 48 mm x 22 mm
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

2CLA813040A1102 Акции2CLA813040A1102 Цена2CLA813040A1102 Индустриска автоматизација
2CLA813040A1102 Компоненти2CLA813040A1102 ИнвентарДобавувач 2CLA813040A1102
Нарачајте 2CLA813040A1102 онлајнПрашање 2CLA813040A11022CLA813040A1102 Слика
{{слика2CLA813040A1102 PDF2CLA813040A1102 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 2CLA813040A1102Купи 2CLA813040A1102Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 6373
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не
paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top