2CSG226025R1101 ABB CT MAX 500 SELV

2CSG226025R1101
Број на дел:2CSG226025R1101
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-2CSG226025R1101
Податоци:2CSG226025R1101
Опис:CT MAX 500 SELV Current transformer
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 2CSG226025R1101
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB 2CSG226025R1101 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

CT MAX 500 SELV is used to transform primary currents to../5A secondary currents for c.a. measurement instruments
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

2CSG226025R1101 Акции2CSG226025R1101 Цена2CSG226025R1101 Индустриска автоматизација
2CSG226025R1101 Компоненти2CSG226025R1101 ИнвентарДобавувач 2CSG226025R1101
Нарачајте 2CSG226025R1101 онлајнПрашање 2CSG226025R11012CSG226025R1101 Слика
{{слика2CSG226025R1101 PDF2CSG226025R1101 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 2CSG226025R1101Купи 2CSG226025R1101Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 6975
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

2CSG226015R1101
2CSG226015R1101

CT MAX 400 SELV Current transformer

2CSG226005R1101
2CSG226005R1101

CT MAX 300 SELV Current transformer

2CSG225995R1101
2CSG225995R1101

CT MAX 1000 Current transformer

2CSG225985R1101
2CSG225985R1101

CT MAX 800 Current transformer

2CSG225975R1101
2CSG225975R1101

CT MAX 600 Current transformer

2CSG225965R1101
2CSG225965R1101

CT MAX 500 Current transformer

2CSG225955R1101
2CSG225955R1101

CT MAX 400 Current transformer

2CSG225945R1101
2CSG225945R1101

CT MAX 300 Current transformer

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top