GJL1211009R0013 ABB B6-30-01-P-03

GJL1211009R0013
Број на дел:GJL1211009R0013
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-GJL1211009R0013
Податоци:GJL1211009R0013
Опис:B6-30-01-P-03 Mini Contactor
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел GJL1211009R0013
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB GJL1211009R0013 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

The B6-30-01-P mini contactor is a compact 3 pole contactor with 1 auxiliary contact and soldering pins. They are ideally suited for applications where reliability is a must and space is at a premium. Mini contactors are used in residential buldings, commercial buildings and industrial applications for the control of single or three-phase loads up to 4 kW (AC-3) and 20 A / 690 V (AC-1) or switching of control signals. Further features are the silent coil, a switch position indication and the integrated possibility for rail mounting.
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

GJL1211009R0013 АкцииGJL1211009R0013 ЦенаGJL1211009R0013 Индустриска автоматизација
GJL1211009R0013 КомпонентиGJL1211009R0013 ИнвентарДобавувач GJL1211009R0013
Нарачајте GJL1211009R0013 онлајнПрашање GJL1211009R0013GJL1211009R0013 Слика
{{сликаGJL1211009R0013 PDFGJL1211009R0013 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци GJL1211009R0013Купи GJL1211009R0013Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 11320
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

GJL1211009R0012
GJL1211009R0012

B6-30-01-P-02 Mini Contactor

GJL1211009R0011
GJL1211009R0011

B6-30-01-P-01 Mini Contactor

GJL1211003R8105
GJL1211003R8105

B6-30-10-F-85 Mini Contactor

GJL1211003R8104
GJL1211003R8104

B6-30-10-F-84 Mini Contactor

GJL1211003R8100
GJL1211003R8100

B6-30-10-F-80 Mini Contactor

GJL1211003R8015
GJL1211003R8015

B6-30-01-F-85 Mini Contactor

GJL1211003R8014
GJL1211003R8014

B6-30-01-F-84 Mini Contactor

GJL1211003R8010
GJL1211003R8010

B6-30-01-F-80 Mini Contactor

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top