1FK2102-0AG01-0DA0 Siemens

1FK2102-0AG01-0DA0
Број на дел:1FK2102-0AG01-0DA0
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-1FK2102-0AG01-0DA0
Податоци:1FK2102-0AG01-0DA0
Опис:****spare part**** SIMOTICS S-1FK2 HD servo motor M0=0.16 Nm; PN = 0.05 kW at nN=3000 rpm; converter at max. 240 V supply system; degree of protection IP65; cylindrical shaft D8x25mm; absolute encoder
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 1FK2102-0AG01-0DA0
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 1FK2102-0AG01-0DA0 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

1FK2102-0AG01-0DA0 Акции1FK2102-0AG01-0DA0 Цена1FK2102-0AG01-0DA0 Индустриска автоматизација
1FK2102-0AG01-0DA0 Компоненти1FK2102-0AG01-0DA0 ИнвентарДобавувач 1FK2102-0AG01-0DA0
Нарачајте 1FK2102-0AG01-0DA0 онлајнПрашање 1FK2102-0AG01-0DA01FK2102-0AG01-0DA0 Слика
{{слика1FK2102-0AG01-0DA0 PDF1FK2102-0AG01-0DA0 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 1FK2102-0AG01-0DA0Купи 1FK2102-0AG01-0DA0Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 11256
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

1FK2102-0AG01-0CA0
1FK2102-0AG01-0CA0

****spare part**** SIMOTICS S-1FK2 HD servo motor M0=0.16 Nm; PN = 0.05 kW at nN=3000 rpm; converter at max. 240 V supply system; degree of protection IP65; cylindrical shaft D8x25mm; absolute encoder

1FK2102-0AG00-1DA0
1FK2102-0AG00-1DA0

****spare part**** SIMOTICS S-1FK2 HD servo motor M0=0.16 Nm; PN = 0.05 kW at nN=3000 rpm; converter at max. 240 V supply system; degree of protection IP64; shaft D8x25mm with fitted key; absolute enc

1FK2102-0AG00-1CA0
1FK2102-0AG00-1CA0

****spare part**** SIMOTICS S-1FK2 HD servo motor M0=0.16 Nm; PN = 0.05 kW at nN=3000 rpm; converter at max. 240 V supply system; degree of protection IP64; shaft D8x25mm with fitted key; absolute enc

1FK2102-0AG00-0DA0
1FK2102-0AG00-0DA0

****spare part**** SIMOTICS S-1FK2 HD servo motor M0=0.16 Nm; PN = 0.05 kW at nN=3000 rpm; converter at max. 240 V supply system; degree of protection IP64; cylindrical shaft D8x25mm; absolute encoder

1FK2102-0AG00-0CA0
1FK2102-0AG00-0CA0

****spare part**** SIMOTICS S-1FK2 HD servo motor M0=0.16 Nm; PN = 0.05 kW at nN=3000 rpm; converter at max. 240 V supply system; degree of protection IP64; cylindrical shaft D8x25mm; absolute encoder

2XV9450-2CG00
2XV9450-2CG00

Softnet S7 Lean for Linux systems,kernel 2.6.X, GLIBC 2.4 Interface for data exchange between PCS and SIMATIC S7, max. 8 connections

2XV9450-1MB11
2XV9450-1MB11

SIMATIC MODBUS/TCP Red V2 for S7-400 H systems, Single license, on CD-ROM

2XV9450-1MB02
2XV9450-1MB02

SIMATIC MODBUS/TCP PN-CPU Single license, on CD-ROM

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top