1FL6092-1AC61-2LB1 Siemens

1FL6092-1AC61-2LB1
Број на дел:1FL6092-1AC61-2LB1
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-1FL6092-1AC61-2LB1
Податоци:1FL6092-1AC61-2LB1
Опис:SIMOTICS S-1FL6-1FL6 Operating voltage 3AC 400 V Pn=3.5 kW; Nn=2000 rpm M0=22 Nm; MN=16.7 Nm Shaft height 90 mm, with angle plug; absolute encoder 20-bits (12-bit multi-turn) with feather key, toleran
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 1FL6092-1AC61-2LB1
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 1FL6092-1AC61-2LB1 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

1FL6092-1AC61-2LB1 Акции1FL6092-1AC61-2LB1 Цена1FL6092-1AC61-2LB1 Индустриска автоматизација
1FL6092-1AC61-2LB1 Компоненти1FL6092-1AC61-2LB1 ИнвентарДобавувач 1FL6092-1AC61-2LB1
Нарачајте 1FL6092-1AC61-2LB1 онлајнПрашање 1FL6092-1AC61-2LB11FL6092-1AC61-2LB1 Слика
{{слика1FL6092-1AC61-2LB1 PDF1FL6092-1AC61-2LB1 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 1FL6092-1AC61-2LB1Купи 1FL6092-1AC61-2LB1Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 8480
$1687.72
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

1FL6092-1AC61-2LA1
1FL6092-1AC61-2LA1

SIMOTICS S-1FL6-1FL6 Operating voltage 3AC 400 V Pn=3.5 kW; Nn=2000 rpm M0=22 Nm; MN=16.7 Nm Shaft height 90 mm, with angle plug; absolute encoder 20-bits (12-bit multi-turn) with feather key, toleran

1FL6092-1AC61-2AH1
1FL6092-1AC61-2AH1

SIMOTICS S-1FL6-1FL6 Operating voltage 3AC 400 V Pn=3.5 kW; Nn=2000 rpm M0=22 Nm; MN=16.7 Nm Shaft height 90 mm, with angle plug; incremental encoder 2500 incr./rev. plain shaft, Tolerance N with hold

1FL6092-1AC61-2AG1
1FL6092-1AC61-2AG1

SIMOTICS S-1FL6-1FL6 Operating voltage 3AC 400 V Pn=3.5 kW; Nn=2000 rpm M0=22 Nm; MN=16.7 Nm Shaft height 90 mm, with angle plug; incremental encoder 2500 incr./rev. plain shaft, Tolerance N without h

1FL6092-1AC61-2AB1
1FL6092-1AC61-2AB1

SIMOTICS S-1FL6-1FL6 Operating voltage 3AC 400 V Pn=3.5 kW; Nn=2000 rpm M0=22 Nm; MN=16.7 Nm Shaft height 90 mm, with angle plug; incremental encoder 2500 incr./rev. with feather key, tolerance with h

1FL6092-1AC61-2AA1
1FL6092-1AC61-2AA1

SIMOTICS S-1FL6-1FL6 Operating voltage 3AC 400 V PN=3.5 kW; NN=2000 rpm, M0=22 Nm; MN=16.7 Nm Shaft height 90 mm, with angle connector; Incremental encoder 2500 incr./rev. with feather key, tolerance

1FL6090-1AC61-2LH1
1FL6090-1AC61-2LH1

SIMOTICS S-1FL6-1FL6 Operating voltage 3AC 400 V Pn=2.5 kW; Nn=2000 rpm M0=15 Nm; MN=11.9 Nm Shaft height 90 mm, with angle plug; absolute encoder 20-bits (12-bit multi-turn) plain shaft, Tolerance N

1FL6090-1AC61-2LG1
1FL6090-1AC61-2LG1

SIMOTICS S-1FL6-1FL6 Operating voltage 3AC 400 V Pn=2.5 kW; Nn=2000 rpm M0=15 Nm; MN=11.9 Nm Shaft height 90 mm, with angle plug; absolute encoder 20-bits (12-bit multi-turn) plain shaft, Tolerance N

1FL6090-1AC61-2LB1
1FL6090-1AC61-2LB1

SIMOTICS S-1FL6-1FL6 Operating voltage 3AC 400 V Pn=2.5 kW; Nn=2000 rpm M0=15 Nm; MN=11.9 Nm Shaft height 90 mm, with angle plug; absolute encoder 20-bits (12-bit multi-turn) with feather key, toleran

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top