3KA7157-4AD00 Siemens

3KA7157-4AD00
Број на дел:3KA7157-4AD00
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3KA7157-4AD00
Податоци:3KA7157-4AD00
Опис:SECTION 4x 3150 A COMMANDE MOT
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3KA7157-4AD00
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3KA7157-4AD00 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3KA7157-4AD00 Акции3KA7157-4AD00 Цена3KA7157-4AD00 Индустриска автоматизација
3KA7157-4AD00 Компоненти3KA7157-4AD00 ИнвентарДобавувач 3KA7157-4AD00
Нарачајте 3KA7157-4AD00 онлајнПрашање 3KA7157-4AD003KA7157-4AD00 Слика
{{слика3KA7157-4AD00 PDF3KA7157-4AD00 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3KA7157-4AD00Купи 3KA7157-4AD00Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 6981
$6449.23
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3KA7157-4CD00
3KA7157-4CD00

Change-over switch 4 x 3150 A over- lap W

3KA7157-4DD00
3KA7157-4DD00

Change-over switch 4 x 3150 A horizontal

3KA7161-3AA00
3KA7161-3AA00

SECIONADOR 3x 1600 A. SIN ACCION AMIENTO

3KA7161-3CD00
3KA7161-3CD00

Change-over switch 3 x 1600 A over- lap W

3KA7161-3DD00
3KA7161-3DD00

Change-over switch 3 x 1600 A horizontal

3KA7161-4AA00
3KA7161-4AA00

Switch disconnector 4 x 1600 A SIZE 6 with

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top