3KD2840-2ME10-0 Siemens

3KD2840-2ME10-0
Број на дел:3KD2840-2ME10-0
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3KD2840-2ME10-0
Податоци:3KD2840-2ME10-0
Опис:SWITCH-DISCONNECTOR 80A, FRAME SIZE 1, 4-POLE FRONT OPERATING LEFT BASIC UNIT WITHOUT HANDLE BOX TERMINAL
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3KD2840-2ME10-0
Бренд Siemens
Животен циклус Активен

Siemens 3KD2840-2ME10-0 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3KD2840-2ME10-0 Акции3KD2840-2ME10-0 Цена3KD2840-2ME10-0 Индустриска автоматизација
3KD2840-2ME10-0 Компоненти3KD2840-2ME10-0 ИнвентарДобавувач 3KD2840-2ME10-0
Нарачајте 3KD2840-2ME10-0 онлајнПрашање 3KD2840-2ME10-03KD2840-2ME10-0 Слика
{{слика3KD2840-2ME10-0 PDF3KD2840-2ME10-0 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3KD2840-2ME10-0Купи 3KD2840-2ME10-0Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 3812
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3KD2840-2ME20-0
3KD2840-2ME20-0

SWITCH-DISCONNECTOR 80A, FRAME SIZE 1, 4-POLE FRONT OPERATING CENTER BASIC UNIT WITHOUT HANDLE BOX TERMINAL

3KD2840-2NE10-0
3KD2840-2NE10-0

Switch disconnector 80 A, Size 2, 4-pole Front operating mechanism left Basic unit without handle Box terminal

3KD2840-2NE20-0
3KD2840-2NE20-0

Switch disconnector 80 A, Size 2, 4-pole Front operating mechanism center Basic unit without handle Box terminal

3KD2842-0NE10-0
3KD2842-0NE10-0

Switch disconnector 80 A, Size 2, 4-pole Front operating mechanism left Complete unit with direct operating mechanism gray flat terminal incl. phase barriers

3KD2842-2ME10-0
3KD2842-2ME10-0

SWITCH-DISCONNECTOR 80A, FRAME SIZE 1, 4-POLE FRONT OPERATING LEFT COMPLETE ASSEMBLY DIRECT OPERATING MECHANISM GREY BOX TERMINAL

3KD2842-2NE10-0
3KD2842-2NE10-0

Switch disconnector 80 A, Size 2, 4-pole Front operating mechanism left Complete unit with direct operating mechanism gray Box terminal

3KD2844-0NE10-0
3KD2844-0NE10-0

Switch disconnector 80 A, Size 2, 4-pole Lateral operating mechanism left Basic unit without handle flat terminal incl. phase barriers

3KD2844-0NE40-0
3KD2844-0NE40-0

Switch disconnector 80 A, Size 2, 4-pole Lateral operating mechanism right Basic unit without handle flat terminal incl. phase barriers

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top