3KD5040-0RE20-0 Siemens

3KD5040-0RE20-0
Број на дел:3KD5040-0RE20-0
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3KD5040-0RE20-0
Податоци:3KD5040-0RE20-0
Опис:Switch disconnector 1000 A, Size 5, 4-pole Front operating mechanism center Basic unit without handle flat terminal
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3KD5040-0RE20-0
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3KD5040-0RE20-0 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3KD5040-0RE20-0 Акции3KD5040-0RE20-0 Цена3KD5040-0RE20-0 Индустриска автоматизација
3KD5040-0RE20-0 Компоненти3KD5040-0RE20-0 ИнвентарДобавувач 3KD5040-0RE20-0
Нарачајте 3KD5040-0RE20-0 онлајнПрашање 3KD5040-0RE20-03KD5040-0RE20-0 Слика
{{слика3KD5040-0RE20-0 PDF3KD5040-0RE20-0 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3KD5040-0RE20-0Купи 3KD5040-0RE20-0Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 10997
$1821.38
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3KD5042-0QE10-0
3KD5042-0QE10-0

SWITCH-DISCONNECTOR 1000A, FRAME SIZE 4, 4-POLE FRONT OPERATING LEFT COMPLETE ASSEMBLY DIRECT OPERATING MECHANISM GREY FLAT TERMINAL

3KD5042-0RE10-0
3KD5042-0RE10-0

Switch disconnector 1000 A, Size 5, 4-pole Front operating mechanism left Complete unit with direct operating mechanism gray flat terminal

3KD5044-0QE10-0
3KD5044-0QE10-0

SWITCH-DISCONNECTOR 1000A, FRAME SIZE 4, 4-POLE LATERAL DRIVE LEFT BASIC UNIT WITHOUT HANDLE FLAT TERMINAL

3KD5044-0QE40-0
3KD5044-0QE40-0

SWITCH-DISCONNECTOR 1000A, FRAME SIZE 4, 4-POLE LATERAL DRIVE RIGHT BASIC UNIT WITHOUT HANDLE FLAT TERMINAL

3KD5044-0RE10-0
3KD5044-0RE10-0

Switch disconnector 1000 A, Size 5, 4-pole Lateral operating mechanism left Basic unit without handle flat terminal

3KD5044-0RE40-0
3KD5044-0RE40-0

Switch disconnector 1000 A, Size 5, 4-pole Side operating mechanism right Basic unit without handle flat terminal

3KD5060-0RE20-0
3KD5060-0RE20-0

Switch disconnector 1000 A, Size 5, 6-pole DC Front operating mechanism center Basic unit without handle flat terminal

3KD5230-0RE10-0
3KD5230-0RE10-0

Switch disconnector 1250 A, Size 5, 3-pole Front operating mechanism left Basic unit without handle flat terminal

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top