3NW8206-1 Siemens

3NW8206-1
Број на дел:3NW8206-1
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3NW8206-1
Податоци:3NW8206-1
Опис:SENTRON, cylindrical fuse link, 22x58 mm, 12 A, aM, Un AC: 500 V
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3NW8206-1
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3NW8206-1 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3NW8206-1 Акции3NW8206-1 Цена3NW8206-1 Индустриска автоматизација
3NW8206-1 Компоненти3NW8206-1 ИнвентарДобавувач 3NW8206-1
Нарачајте 3NW8206-1 онлајнПрашање 3NW8206-13NW8206-1 Слика
{{слика3NW8206-1 PDF3NW8206-1 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3NW8206-1Купи 3NW8206-1Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 6156
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3NX1021
3NX1021

Signal detector base 690 V AC for LV HRC fuse links Sz. 00-4

3NX1024
3NX1024

Signal detector for LV HRC fuse links of size 000/00/1 and 2 for mounting on the grip lugs of the fuse link

3NX3121
3NX3121

Terminal cover for PV base Size 1L and 1x L

3NX3122
3NX3122

Terminal cover for PV base Size 2L and 2xL

3NX3123
3NX3123

Terminal cover for PV base Size 3L

3NY1074
3NY1074

Spare part for switch 3NP5060 Handle unit

3NY1102
3NY1102

Spare part for switch 3NP52 Molded plastic cover 300x 220 mm

3NY1103
3NY1103

Spare part for switch 3NP53 Molded plastic cover 300x 245 mm

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top