3RA2120-4ND27-0AP0 Siemens

3RA2120-4ND27-0AP0
Број на дел:3RA2120-4ND27-0AP0
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3RA2120-4ND27-0AP0
Податоци:3RA2120-4ND27-0AP0
Опис:Load feeder fuseless, Direct-on-line starting 400 V AC, Size S0 23.0...28.0 A 230 V AC screw terminal for 60 mm busbar systems (also fulfills type of coordination 1) Type of coordination 2, Iq = 150 k
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3RA2120-4ND27-0AP0
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3RA2120-4ND27-0AP0 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3RA2120-4ND27-0AP0 Акции3RA2120-4ND27-0AP0 Цена3RA2120-4ND27-0AP0 Индустриска автоматизација
3RA2120-4ND27-0AP0 Компоненти3RA2120-4ND27-0AP0 ИнвентарДобавувач 3RA2120-4ND27-0AP0
Нарачајте 3RA2120-4ND27-0AP0 онлајнПрашање 3RA2120-4ND27-0AP03RA2120-4ND27-0AP0 Слика
{{слика3RA2120-4ND27-0AP0 PDF3RA2120-4ND27-0AP0 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3RA2120-4ND27-0AP0Купи 3RA2120-4ND27-0AP0Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 6900
$280.93
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3RA2120-4NA27-0FB4
3RA2120-4NA27-0FB4

Load feeder fuseless, Direct-on-line starting 400 V AC, Size S0 23.0...28.0 A 24 V DC screw terminal for installation on standard mounting rail (also fulfills type of coordination 1) Type of coordinat

3RA2120-4NA27-0BB4
3RA2120-4NA27-0BB4

Load feeder fuseless, Direct-on-line starting 400 V AC, Size S0 23.0...28.0 A 24 V DC screw terminal for installation on standard mounting rail (also fulfills type of coordination 1) Type of coordinat

3RA2120-4NA27-0AP0
3RA2120-4NA27-0AP0

Load feeder fuseless, Direct-on-line starting 400 V AC, Size S0 23.0...28.0 A 230 V AC screw terminal for installation on standard mounting rail (also fulfills type of coordination 1) Type of coordina

3RA2120-4ED27-0FB4
3RA2120-4ED27-0FB4

Load feeder fuseless, Direct-on-line starting 400 V AC, Size S0 27.0...32.0 A 24 V DC screw terminal for 60 mm busbar systems (also fulfills type of coordination 1) Type of coordination 2, Iq = 150 kA

3RA2120-4EA27-0FB4
3RA2120-4EA27-0FB4

Load feeder fuseless, Direct-on-line starting 400 V AC, Size S0 27.0...32.0 A 24 V DC screw terminal for installation on standard mounting rail (also fulfills type of coordination 1) Type of coordinat

3RA2120-4DH27-0AV0
3RA2120-4DH27-0AV0

Load feeder fuseless, Direct-on-line starting 400 V AC, Size S0 18...25 A Spring-type terminal for 60 mm busbar systems (also fulfills type of coordination 1) Type of coordination 2, Iq = 150 kA 1 NO+

3RA2120-4DD27-0FB4
3RA2120-4DD27-0FB4

Load feeder fuseless, Direct-on-line starting 400 V AC, Size S0 18...25 A 24 V DC screw terminal for 60 mm busbar systems (also fulfills type of coordination 1) Type of coordination 2, Iq = 150 kA 1 N

3RA2120-4DA27-0FB4
3RA2120-4DA27-0FB4

Load feeder fuseless, Direct-on-line starting 400 V AC, Size S0 18...25 A 24 V DC screw terminal for installation on standard mounting rail (also fulfills type of coordination 1) Type of coordination

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top