3RH2140-1AU00 Siemens

3RH2140-1AU00
Број на дел:3RH2140-1AU00
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3RH2140-1AU00
Податоци:3RH2140-1AU00
Опис:Contactor relay, 4 NO, 240 V AC, 50 / 60 Hz, Size S00, screw terminal
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3RH2140-1AU00
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3RH2140-1AU00 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3RH2140-1AU00 Акции3RH2140-1AU00 Цена3RH2140-1AU00 Индустриска автоматизација
3RH2140-1AU00 Компоненти3RH2140-1AU00 ИнвентарДобавувач 3RH2140-1AU00
Нарачајте 3RH2140-1AU00 онлајнПрашање 3RH2140-1AU003RH2140-1AU00 Слика
{{слика3RH2140-1AU00 PDF3RH2140-1AU00 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3RH2140-1AU00Купи 3RH2140-1AU00Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 11700
$29.93
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3RK1901-2NN10
3RK1901-2NN10

AS-Interface distributor compact for AS-i profile cable IP 67/68/69K, max. 8 A

3RK1901-2NR10
3RK1901-2NR10

AS-Interface M12 branch U_ASI without Uaux, with M12 socket IP67/68/69K, max. 4 A

3RK1901-2NR11
3RK1901-2NR11

AS-Interface M12 branch U_ASI without Uaux, 1 m cable with M12 cable socket angled IP67/68/69K, max. 4 A

3RK1901-2NR12
3RK1901-2NR12

AS-Interface M12 branch U_ASI without Uaux, 2 m cable with M12 cable socket angled IP67/68/69K, max. 4 A

3RK1901-2NR21
3RK1901-2NR21

AS-Interface M12 branch U_ASI and Uaux, 1 m cable with M12 cable socket angled IP67/68/69K, max. 4 A

3RK1901-2NR22
3RK1901-2NR22

AS-Interface M12 branch U_ASI and Uaux, 2 m cable with M12 cable socket angled IP67/68/69K, max. 4 A

3RQ2000-1AW00
3RQ2000-1AW00

Coupling relay in industrial enclosure 1 changeover contact Wide voltage range 24 V to 240 V AC/DC Screw terminals

3RQ2000-1BW00
3RQ2000-1BW00

Coupling relay in industrial enclosure 2 changeover contacts Wide voltage range 24 V to 240 V AC/DC Screw terminals

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top