3RT1373-6AE36 Siemens

3RT1373-6AE36
Број на дел:3RT1373-6AE36
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3RT1373-6AE36
Податоци:3RT1373-6AE36
Опис:Contactor, AC-1, 400 A/400 V/40 °C, S12, 4-pole, 24-60 V AC, 20-60 V DC, 2 NO+2 NC, Connection rail/ screw terminal
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3RT1373-6AE36
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3RT1373-6AE36 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3RT1373-6AE36 Акции3RT1373-6AE36 Цена3RT1373-6AE36 Индустриска автоматизација
3RT1373-6AE36 Компоненти3RT1373-6AE36 ИнвентарДобавувач 3RT1373-6AE36
Нарачајте 3RT1373-6AE36 онлајнПрашање 3RT1373-6AE363RT1373-6AE36 Слика
{{слика3RT1373-6AE36 PDF3RT1373-6AE36 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3RT1373-6AE36Купи 3RT1373-6AE36Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 7744
$1763.66
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3RT1373-6AF36
3RT1373-6AF36

Contactor, AC-1, 400 A/400 V/40 °C, S12, 4-pole, 48-130 V AC/DC, 2 NO+2 NC, Connection rail/ screw terminal

3RT1373-6AP36
3RT1373-6AP36

Contactor, AC-1, 400 A/400 V/40 °C, S12, 4-pole, 100-250 V AC/DC, 2 NO+2 NC, Connection rail/ screw terminal

3RT1373-6AR36
3RT1373-6AR36

Contactor, AC-1, 400 A/400 V/40 °C, S12, 4-pole, 250-500 V AC/DC, 2 NO+2 NC, Connection rail/ screw terminal

3RT1374-6AE36
3RT1374-6AE36

Contactor, AC-1, 500 A/400 V/40 °C, S12, 4-pole, 24-60 V AC, 20-60 V DC, 2 NO+2 NC, Connection rail/ screw terminal

3RT1374-6AF36
3RT1374-6AF36

Contactor, AC-1, 500 A/400 V/40 °C, S12, 4-pole, 48-130 V AC/DC, 2 NO+2 NC, Connection rail/ screw terminal

3RT1374-6AP36
3RT1374-6AP36

Contactor, AC-1, 500 A/400 V/40 °C, S12, 4-pole, 100-250 V AC/DC, 2 NO+2 NC, Connection rail/ screw terminal

3RT1374-6AR36
3RT1374-6AR36

Contactor, AC-1, 500 A/400 V/40 °C, S12, 4-pole, 250-500 V AC/DC, 2 NO+2 NC, Connection rail/ screw terminal

3RT1375-6AE36
3RT1375-6AE36

Contactor, AC-1, 525 A/400 V/40 °C, S12, 4-pole, 24-60 V AC, 20-60 V DC, 2 NO+2 NC, Connection rail/ screw terminal

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top