3RT2047-1AC20 Siemens

3RT2047-1AC20
Број на дел:3RT2047-1AC20
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3RT2047-1AC20
Податоци:3RT2047-1AC20
Опис:power contactor, AC-3e/AC-3, 110 A, 55 kW / 400 V, 3-pole, 24 V AC, 50/60 Hz, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S3
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3RT2047-1AC20
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3RT2047-1AC20 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3RT2047-1AC20 Акции3RT2047-1AC20 Цена3RT2047-1AC20 Индустриска автоматизација
3RT2047-1AC20 Компоненти3RT2047-1AC20 ИнвентарДобавувач 3RT2047-1AC20
Нарачајте 3RT2047-1AC20 онлајнПрашање 3RT2047-1AC203RT2047-1AC20 Слика
{{слика3RT2047-1AC20 PDF3RT2047-1AC20 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3RT2047-1AC20Купи 3RT2047-1AC20Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 11847
$425.84
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3RT2047-1AH24
3RT2047-1AH24

power contactor, AC-3e/AC-3, 110 A, 55 kW / 400 V, 3-pole, 48 V AC, 50/60 Hz, auxiliary contacts: 2 NO + 2 NC, screw terminal, size: S3, removable auxiliary switch

3RT2047-1NF34
3RT2047-1NF34

power contactor, AC-3e/AC-3, 110 A, 55 kW / 400 V, 3-pole, 83-155 V AC/DC, 50/60 Hz, with integrated varistor, auxiliary contacts: 2 NO + 2 NC, screw terminal, size: S3, removable auxiliary switch

3RT2336-3XB40-0LA2
3RT2336-3XB40-0LA2

traction contactor, AC-1, 60 A, 400 V / 40 °C, 4-pole, 24 V DC, 0.7-1.25* Us, electronic drive, with integrated varistor, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, main circuit: screw terminal, control and aux

3RV1011-0AA15
3RV1011-0AA15

Circuit breaker size S00 for motor protection, CLASS 10 A-release 0.11...0.16 A N-release 2.1 A Screw terminal Standard switching capacity with transverse auxiliary switch 1 NO+1 NC

3RV1011-0DA15
3RV1011-0DA15

Circuit breaker size S00 for motor protection, CLASS 10 A-release 0.22...0.32 A N-release 4.2 A Screw terminal Standard switching capacity with transverse auxiliary switch 1 NO+1 NC

3RV1011-0EA15
3RV1011-0EA15

Circuit breaker size S00 for motor protection, CLASS 10 A-release 0.28...0.4 A N-release 5.2 A Screw terminal Standard switching capacity with transverse auxiliary switch 1 NO+1 NC

3RV1011-0GA15
3RV1011-0GA15

Circuit breaker size S00 for motor protection, CLASS 10 A-release 0.45...0.63 A N-release 8.2 A Screw terminal Standard switching capacity with transverse auxiliary switch 1 NO+1 NC

3RV1011-0HA15
3RV1011-0HA15

Circuit breaker size S00 for motor protection, CLASS 10 A-release 0.55...0.8 A N-release 10 A Screw terminal Standard switching capacity with transverse auxiliary switch 1 NO+1 NC

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top