3RU2116-0DB1 Siemens

3RU2116-0DB1
Број на дел:3RU2116-0DB1
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3RU2116-0DB1
Податоци:3RU2116-0DB1
Опис:Overload relay 0.22...0.32 A Thermal For motor protection Size S00, Class 10 Stand-alone installation Main circuit: Screw Auxiliary circuit: Screw Manual-Automatic-Reset
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3RU2116-0DB1
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3RU2116-0DB1 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3RU2116-0DB1 Акции3RU2116-0DB1 Цена3RU2116-0DB1 Индустриска автоматизација
3RU2116-0DB1 Компоненти3RU2116-0DB1 ИнвентарДобавувач 3RU2116-0DB1
Нарачајте 3RU2116-0DB1 онлајнПрашање 3RU2116-0DB13RU2116-0DB1 Слика
{{слика3RU2116-0DB1 PDF3RU2116-0DB1 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3RU2116-0DB1Купи 3RU2116-0DB1Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 8191
$66.34
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3RU2116-0DB0
3RU2116-0DB0

Overload relay 0.22...0.32 A Thermal For motor protection Size S00, Class 10 Contactor mounting Main circuit: Screw Auxiliary circuit: Screw Manual-Automatic-Reset

3RU2116-0CJ0
3RU2116-0CJ0

Overload relay 0.18...0.25 A Thermal For motor protection Size S00, Class 10 Contactor mounting Main circuit: Ring cable lug Auxiliary circuit: ring cable lug Manual-Automatic-Reset

3RU2116-0CC1
3RU2116-0CC1

Overload relay 0.18...0.25 A Thermal For motor protection Size S00, Class 10 Stand-alone installation Main circuit: Spring-type terminal Auxiliary circuit: spring-type terminal Manual-Automatic-Reset

3RU2116-0CC0
3RU2116-0CC0

Overload relay 0.18...0.25 A Thermal For motor protection Size S00, Class 10 Contactor mounting Main circuit: Spring-type terminal Auxiliary circuit: spring-type terminal Manual-Automatic-Reset

3RU2116-0CB1
3RU2116-0CB1

Overload relay 0.18...0.25 A Thermal For motor protection Size S00, Class 10 Stand-alone installation Main circuit: Screw Auxiliary circuit: Screw Manual-Automatic-Reset

3RU2116-0CB0
3RU2116-0CB0

Overload relay 0.18...0.25 A Thermal For motor protection Size S00, Class 10 Contactor mounting Main circuit: Screw Auxiliary circuit: Screw Manual-Automatic-Reset

3RU2116-0BJ0
3RU2116-0BJ0

Overload relay 0.14...0.20 A Thermal For motor protection Size S00, Class 10 Contactor mounting Main circuit: Ring cable lug Auxiliary circuit: ring cable lug Manual-Automatic-Reset

3RU2116-0BC1
3RU2116-0BC1

Overload relay 0.14...0.20 A Thermal For motor protection Size S00, Class 10 Stand-alone installation Main circuit: Spring-type terminal Auxiliary circuit: spring-type terminal Manual-Automatic-Reset

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top