3RW5072-6TB05 Siemens

3RW5072-6TB05
Број на дел:3RW5072-6TB05
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3RW5072-6TB05
Податоци:3RW5072-6TB05
Опис:SIRIUS soft starter 200-600 V 210 A, 24 V AC/DC Screw terminals Thermistor input
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3RW5072-6TB05
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3RW5072-6TB05 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3RW5072-6TB05 Акции3RW5072-6TB05 Цена3RW5072-6TB05 Индустриска автоматизација
3RW5072-6TB05 Компоненти3RW5072-6TB05 ИнвентарДобавувач 3RW5072-6TB05
Нарачајте 3RW5072-6TB05 онлајнПрашање 3RW5072-6TB053RW5072-6TB05 Слика
{{слика3RW5072-6TB05 PDF3RW5072-6TB05 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3RW5072-6TB05Купи 3RW5072-6TB05Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 5571
$2395.46
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3RW5072-6TB04
3RW5072-6TB04

SIRIUS soft starter 200-480 V 210 A, 24 V AC/DC Screw terminals Thermistor input

3RW5072-6AB15
3RW5072-6AB15

SIRIUS soft starter 200-600 V 210 A, 110-250 V AC Screw terminals Analog output

3RW5072-6AB14
3RW5072-6AB14

SIRIUS soft starter 200-480 V 210 A, 110-250 V AC Screw terminals Analog output

3RW5072-6AB05
3RW5072-6AB05

SIRIUS soft starter 200-600 V 210 A, 24 V AC/DC Screw terminals Analog output

3RW5072-6AB04
3RW5072-6AB04

SIRIUS soft starter 200-480 V 210 A, 24 V AC/DC Screw terminals Analog output

3RW5055-2AB15
3RW5055-2AB15

SIRIUS soft starter 200-600 V 143 A, 110-250 V AC Spring-loaded terminals Analog output

3RW5055-2AB14
3RW5055-2AB14

SIRIUS soft starter 200-480 V 143 A, 110-250 V AC Spring-loaded terminals Analog output

3RW5055-2AB05
3RW5055-2AB05

SIRIUS soft starter 200-600 V 143 A, 24 V AC/DC Spring-loaded terminals Analog output

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top