3VA5211-7EC31-1AA0 Siemens

3VA5211-7EC31-1AA0
Број на дел:3VA5211-7EC31-1AA0
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3VA5211-7EC31-1AA0
Податоци:3VA5211-7EC31-1AA0
Опис:circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class C 100kA @ 480V 3-pole, line protection TM230, FTAM, In=110A overload protection Ir=110A fixed short-circuit protection Ii=5...10 x In UL 489 S
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3VA5211-7EC31-1AA0
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3VA5211-7EC31-1AA0 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3VA5211-7EC31-1AA0 Акции3VA5211-7EC31-1AA0 Цена3VA5211-7EC31-1AA0 Индустриска автоматизација
3VA5211-7EC31-1AA0 Компоненти3VA5211-7EC31-1AA0 ИнвентарДобавувач 3VA5211-7EC31-1AA0
Нарачајте 3VA5211-7EC31-1AA0 онлајнПрашање 3VA5211-7EC31-1AA03VA5211-7EC31-1AA0 Слика
{{слика3VA5211-7EC31-1AA0 PDF3VA5211-7EC31-1AA0 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3VA5211-7EC31-1AA0Купи 3VA5211-7EC31-1AA0Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 8035
$1020.66
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3VA5211-7ED31-1AA0
3VA5211-7ED31-1AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class C 100kA @ 480V 3-pole, line protection TM210, FTFM, In=110A overload protection Ir=110A fixed short-circuit protection Ii=10 x In UL 489 SB (n

3VA5212-5EC31-1AA0
3VA5212-5EC31-1AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class M 35kA @ 480 V 3-pole, line protection TM230, FTAM, In=125A overload protection Ir=125A fixed short-circuit protection Ii=5...10 x In UL 489 S

3VA5212-5ED31-1AA0
3VA5212-5ED31-1AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class M 35kA @ 480 V 3-pole, line protection TM210, FTFM, In=125A overload protection Ir=125A fixed short-circuit protection Ii=10 x In UL 489 SB (n

3VA5212-6EC31-1AA0
3VA5212-6EC31-1AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class H 65kA @ 480V 3-pole, line protection TM230, FTAM, In=125A overload protection Ir=125A fixed short-circuit protection Ii=5...10 x In UL 489 SB

3VA5212-6ED31-1AA0
3VA5212-6ED31-1AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class H 65kA @ 480V 3-pole, line protection TM210, FTFM, In=125A overload protection Ir=125A fixed short-circuit protection Ii=10 x In UL 489 SB (na

3VA5212-7EC31-1AA0
3VA5212-7EC31-1AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class C 100kA @ 480V 3-pole, line protection TM230, FTAM, In=125A overload protection Ir=125A fixed short-circuit protection Ii=5...10 x In UL 489 S

3VA5212-7ED31-1AA0
3VA5212-7ED31-1AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class C 100kA @ 480V 3-pole, line protection TM210, FTFM, In=125A overload protection Ir=125A fixed short-circuit protection Ii=10 x In UL 489 SB (n

3VA5215-5EC31-1AA0
3VA5215-5EC31-1AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class M 35kA @ 480 V 3-pole, line protection TM230, FTAM, In=150A overload protection Ir=150A fixed short-circuit protection Ii=5...10 x In UL 489 S

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top