3VA5222-5GD41-0AA0 Siemens

3VA5222-5GD41-0AA0
Број на дел:3VA5222-5GD41-0AA0
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3VA5222-5GD41-0AA0
Податоци:3VA5222-5GD41-0AA0
Опис:circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class M 35kA @ 480V 4-pole, line protection TM210, FTFM, In=225A overload protection Ir=225A fixed short-circuit protection Ii=10 x In N conductor p
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3VA5222-5GD41-0AA0
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3VA5222-5GD41-0AA0 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3VA5222-5GD41-0AA0 Акции3VA5222-5GD41-0AA0 Цена3VA5222-5GD41-0AA0 Индустриска автоматизација
3VA5222-5GD41-0AA0 Компоненти3VA5222-5GD41-0AA0 ИнвентарДобавувач 3VA5222-5GD41-0AA0
Нарачајте 3VA5222-5GD41-0AA0 онлајнПрашање 3VA5222-5GD41-0AA03VA5222-5GD41-0AA0 Слика
{{слика3VA5222-5GD41-0AA0 PDF3VA5222-5GD41-0AA0 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3VA5222-5GD41-0AA0Купи 3VA5222-5GD41-0AA0Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 9612
$1366.17
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3VA5222-5GC41-0AA0
3VA5222-5GC41-0AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class M 35kA @ 480V 4-pole, line protection TM230, FTAM, In=225A overload protection Ir=225A fixed short-circuit protection Ii=5...10 x In N conduct

3VA5222-5ED41-0AA0
3VA5222-5ED41-0AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class M 35kA @ 480V 4-pole, line protection TM210, FTFM, In=225A overload protection Ir=225A fixed short-circuit protection Ii=10 x In N conductor u

3VA5222-5EC41-0AA0
3VA5222-5EC41-0AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class M 35kA @ 480V 4-pole, line protection TM230, FTAM, In=225A overload protection Ir=225A fixed short-circuit protection Ii=5...10 x In N conduct

3VA5220-7GF41-0AA0
3VA5220-7GF41-0AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class C 100kA @ 480V 4-pole, line protection TM240, ATAM, In=200A overload protection Ir=160A...200A short-circuit protection Ii=5...10 x In N condu

3VA5220-7GD41-0AA0
3VA5220-7GD41-0AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class C 100kA @ 480V 4-pole, line protection TM210, FTFM, In=200A overload protection Ir=200 A fixed short-circuit protection Ii=10 x In N conductor

3VA5220-7GC41-0AA0
3VA5220-7GC41-0AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class C 100kA @ 480V 4-pole, line protection TM230, FTAM, In=200A overload protection Ir=200 A fixed short-circuit protection Ii=5...10 x In N condu

3VA5220-7EF41-0AA0
3VA5220-7EF41-0AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class C 100kA @ 480V 4-pole, line protection TM240, ATAM, In=200A overload protection Ir=160A...200A short-circuit protection Ii=5...10 x In N condu

3VA5220-7EF31-0AA0
3VA5220-7EF31-0AA0

circuit breaker 3VA5 UL frame 250 breaking capacity class C 100kA @ 480V 3-pole, line protection TM240, ATAM, In=200A overload protection Ir=160A...200A short-circuit protection Ii=5...10 x In without

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top