5SJ4102-7HG42 Siemens

5SJ4102-7HG42
Број на дел:5SJ4102-7HG42
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-5SJ4102-7HG42
Податоци:5SJ4102-7HG42
Опис:Circuit breaker 10kA, 1-pole, C, 2A according to UL 489-277V
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 5SJ4102-7HG42
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 5SJ4102-7HG42 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

5SJ4102-7HG42 Акции5SJ4102-7HG42 Цена5SJ4102-7HG42 Индустриска автоматизација
5SJ4102-7HG42 Компоненти5SJ4102-7HG42 ИнвентарДобавувач 5SJ4102-7HG42
Нарачајте 5SJ4102-7HG42 онлајнПрашање 5SJ4102-7HG425SJ4102-7HG42 Слика
{{слика5SJ4102-7HG42 PDF5SJ4102-7HG42 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 5SJ4102-7HG42Купи 5SJ4102-7HG42Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 6994
$32.02
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

5SJ4110-7HG42
5SJ4110-7HG42

Circuit breaker 10kA, 1-pole, C, 10 A according to UL 489-277V

5SJ4210-7HG42
5SJ4210-7HG42

Circuit breaker 10kA, 2-pole, C, 10 A according to UL 489-480Y/277V

5SJ4332-7HG42
5SJ4332-7HG42

Circuit breaker 10kA, 3-pole, C, 32A according to UL 489-480Y/277V

5SL6350-7BB
5SL6350-7BB

Miniature circuit breaker 400 V 6kA, 3-pole C, 50 A Version Italy

5SM2332-0
5SM2332-0

RC unit for 5SY, 3-pole, type AC, In: 40 A, 30 mA, Un AC: 400 V

5SP4480-7
5SP4480-7

Miniature circuit breaker 400 V 10kA, 4-pole, C, 80 A, D=70 mm

5SP4491-7
5SP4491-7

Miniature circuit breaker 400 V 10kA, 4-pole, C, 100 A, D=70 mm

5SP4491-8
5SP4491-8

Miniature circuit breaker 400 V 10kA, 4-pole, D, 100 A, D=70 mm

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top