6ES5431-8MA11 Siemens

6ES5431-8MA11
Број на дел:6ES5431-8MA11
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-6ES5431-8MA11
Податоци:6ES5431-8MA11
Опис:***Spare part*** SIMATIC S5, Digital input 431 Isolated for S5-90U/-95U/-100U, ET 100U, ET 200U 8 inputs 24 V DC
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 6ES5431-8MA11
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 6ES5431-8MA11 технички спецификации, атрибути, параметри.

  1. Купување

    За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

  2. Начини на плаќање

    За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

  3. Барање за понуди

    Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
    Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

  4. Важна забелешка

    1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
    2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

  1. Трошоци за испорака

    Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
    Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

  2. метод на испорака

    Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

  3. Време на испорака

    Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

    FedEx International, 5-7 работни дена.
    Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

    Регионот Земја Логистичко време (ден)
    Америка Соединети Држави 5
    Бразил 7
    Европа Германија 5
    Обединето Кралство 4
    Италија 5
    Океанија Австралија 6
    Нов Зеланд 7
    Азија Индија 6
    Јапонија 7
    среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

6ES5431-8MA11 Акции6ES5431-8MA11 Цена6ES5431-8MA11 Индустриска автоматизација
6ES5431-8MA11 Компоненти6ES5431-8MA11 ИнвентарДобавувач 6ES5431-8MA11
Нарачајте 6ES5431-8MA11 онлајнПрашање 6ES5431-8MA116ES5431-8MA11 Слика
{{слика6ES5431-8MA11 PDF6ES5431-8MA11 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 6ES5431-8MA11Купи 6ES5431-8MA11Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 4257
$3.10
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

6ES5306-7LA11
6ES5306-7LA11

***Spare part*** SIMATIC S5, Connection IM 306 for S5-115U for central connection from extension devices to central or expanded device

6ES7902-1AC00-0AA0
6ES7902-1AC00-0AA0

SIMATIC S7/M7, cable for point-to-point connections RS232C-RS232C 9-pole sub D socket respectively 10 m length

6ES7461-1BA01-0AA0
6ES7461-1BA01-0AA0

SIMATIC S7-400, interface module receiver IM 461-1 for central coupling with PS transfer, without C bus,

6ES7460-3AA01-0AB0
6ES7460-3AA01-0AB0

SIMATIC S7-400, interface module Send IM 460-3 for distributed coupling up to 102 m, with C-bus

6ES7422-1BH11-0AA0
6ES7422-1BH11-0AA0

SIMATIC S7-400, digital output SM 422, isolated 16 DO; 24 V DC, 2 A

6ES7414-3XM05-0AB0
6ES7414-3XM05-0AB0

********** Replacement part ********* SIMATIC S7-400, CPU 414-3 Central processing unit with: work memory 2.8 MB, (1.4 MB code, 1.4 MB data), 1st interface MPI/DP 12 Mbit/s, 2nd interface PROFIBUS DP,

6ES7414-2XK05-0AB0
6ES7414-2XK05-0AB0

********** Replacement part ********* SIMATIC S7-400, CPU 414-2 Central processing unit with: work memory 1 MB, (0.5 MB code, 0.5 MB data), 1st interface MPI/DP 12 Mbit/s, 2nd interface PROFIBUS DP

6ES7361-3CA01-0AA0
6ES7361-3CA01-0AA0

SIMATIC S7-300, Connection IM 361 in expansion rack for connection to central rack (IM360), supply voltage 24 V DC, with C-bus

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top