6SL3210-5HB10-2UF0 Siemens

6SL3210-5HB10-2UF0
Број на дел:6SL3210-5HB10-2UF0
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-6SL3210-5HB10-2UF0
Податоци:6SL3210-5HB10-2UF0
Опис:SINAMICS S210 Input voltage: 200-240V 1AC; -10%/+10%; 2.7A; 45-66Hz; Output voltage: 0-input V; 1.4A; 0-550Hz; Motor: 0.2 kW; degree of protection: IP20; Frame size A; 45 x 170 x 170 (WxHxD)
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 6SL3210-5HB10-2UF0
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
тип на уред Servo Drive
интегриран emc филтер No
степен на заштита IP20
напон на влезната линија 200-240 VAC
влезни фази 1
излезна моќност (kw) 0.2
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 6SL3210-5HB10-2UF0 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

6SL3210-5HB10-2UF0 Акции6SL3210-5HB10-2UF0 Цена6SL3210-5HB10-2UF0 Индустриска автоматизација
6SL3210-5HB10-2UF0 Компоненти6SL3210-5HB10-2UF0 ИнвентарДобавувач 6SL3210-5HB10-2UF0
Нарачајте 6SL3210-5HB10-2UF0 онлајнПрашање 6SL3210-5HB10-2UF06SL3210-5HB10-2UF0 Слика
{{слика6SL3210-5HB10-2UF0 PDF6SL3210-5HB10-2UF0 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 6SL3210-5HB10-2UF0Купи 6SL3210-5HB10-2UF0Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 3295
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

6SL3210-5HB10-1UF0
6SL3210-5HB10-1UF0

SINAMICS S210 Input voltage: 200-240V 1AC; -10%/+10%; 1.4A; 45-66Hz; Output voltage: 0-input V; 0.8 A 0-550Hz; Motor: 0.1 kW; degree of protection: IP20; Frame size A; 45 x 170 x 170 (WxHxD)

6GF6710-3BK
6GF6710-3BK

PS2 keyboard 19" INT, with trackball, slide-in keyboard for devices with corresponding interface Further information, Quantity and content: see technical data

6GF6710-3BJ
6GF6710-3BJ

PS2 keyboard 19" DE, with trackball, slide-in keyboard for devices with corresponding interface Further information, Quantity and content: see technical data

6GF6710-3BG
6GF6710-3BG

PS2 keyboard 19" INT, with trackball, removable keyboard for devices with corresponding interface Further information, Quantity and content: see technical data

6GF6710-3BE
6GF6710-3BE

PS2 keyboard 19" INT, with touch pad, removable keyboard for devices with corresponding interface Further information, Quantity and content: see technical data

6GF6710-3AE
6GF6710-3AE

PS2 keyboard 19" DE, with touch pad, removable keyboard for devices with corresponding interface Further information, Quantity and content: see technical data

6GF6710-2BC
6GF6710-2BC

PS 2 membrane keyboard INT, with touch pad, desktop keyboard for devices with corresponding interface Further information, Quantity and content: see technical data

6GF6710-2AC
6GF6710-2AC

PS2 membrane keyboard DE, with touch pad, desktop keyboard for devices with corresponding interface Further information, Quantity and content: see technical data

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top