6SL3220-3YE32-0AP0 Siemens

6SL3220-3YE32-0AP0
Број на дел:6SL3220-3YE32-0AP0
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-6SL3220-3YE32-0AP0
Податоци:6SL3220-3YE32-0AP0
Опис:SINAMICS G120X Rated power: 22 kW At 110% 60s, 100% 240 s Radio interference suppression filter for category C2 380-480 V 3 AC +10/-20% 47-63 Hz Ambient temperature -20 to +45 °C Size: FSD Degree of p
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 6SL3220-3YE32-0AP0
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
тип на уред Variable Speed Drive
интегриран emc филтер Yes
степен на заштита IP20
напон на влезната линија 380-480 VAC
влезни фази 3
излезна моќност (kw) 22
ЕМЦ филтер класа Class C2
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 6SL3220-3YE32-0AP0 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

6SL3220-3YE32-0AP0 Акции6SL3220-3YE32-0AP0 Цена6SL3220-3YE32-0AP0 Индустриска автоматизација
6SL3220-3YE32-0AP0 Компоненти6SL3220-3YE32-0AP0 ИнвентарДобавувач 6SL3220-3YE32-0AP0
Нарачајте 6SL3220-3YE32-0AP0 онлајнПрашање 6SL3220-3YE32-0AP06SL3220-3YE32-0AP0 Слика
{{слика6SL3220-3YE32-0AP0 PDF6SL3220-3YE32-0AP0 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 6SL3220-3YE32-0AP0Купи 6SL3220-3YE32-0AP0Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 7597
$3407.33
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

6SL3220-3YE32-0AB0
6SL3220-3YE32-0AB0

SINAMICS G120X Rated power: 22 kW At 110% 60s, 100% 240 s Radio interference suppression filter for category C2 380-480 V 3 AC +10/-20% 47-63 Hz Ambient temperature -20 to +45 °C Size: FSD Degree of p

6SL3220-3YE30-0UP0
6SL3220-3YE30-0UP0

SINAMICS G120X Rated power: 18.5 kW At 110% 60s, 100% 240 s Unfiltered 380-480 V 3 AC +10/-20% 47-63 Hz Ambient temperature -20 to +45 °C Size: FSD Degree of protection IP20 / UL open type painting 3C

6SL3220-3YE30-0UF0
6SL3220-3YE30-0UF0

SINAMICS G120X Rated power: 18.5 kW At 110% 60s, 100% 240 s Unfiltered 380-480 V 3 AC +10/-20% 47-63 Hz Ambient temperature -20 to +45 °C Size: FSD Degree of protection IP20 / UL open type painting 3C

6SL3220-3YE30-0UB0
6SL3220-3YE30-0UB0

SINAMICS G120X Rated power: 18.5 kW At 110% 60s, 100% 240 s Unfiltered 380-480 V 3 AC +10/-20% 47-63 Hz Ambient temperature -20 to +45 °C Size: FSD Degree of protection IP20 / UL open type painting 3C

6SL3220-3YE30-0AP0
6SL3220-3YE30-0AP0

SINAMICS G120X Rated power: 18.5 kW At 110% 60s, 100% 240 s Radio interference suppression filter for category C2 380-480 V 3 AC +10/-20% 47-63 Hz Ambient temperature -20 to +45 °C Size: FSD Degree of

6SL3220-3YE30-0AF0
6SL3220-3YE30-0AF0

SINAMICS G120X Rated power: 18.5 kW At 110% 60s, 100% 240 s Radio interference suppression filter for category C2 380-480 V 3 AC +10/-20% 47-63 Hz Ambient temperature -20 to +45 °C Size: FSD Degree of

6SL3220-3YE30-0AB0
6SL3220-3YE30-0AB0

SINAMICS G120X Rated power: 18.5 kW At 110% 60s, 100% 240 s Radio interference suppression filter for category C2 380-480 V 3 AC +10/-20% 47-63 Hz Ambient temperature -20 to +45 °C Size: FSD Degree of

6SL3220-3YE28-0UP0
6SL3220-3YE28-0UP0

SINAMICS G120X rated power: 15 kW at 110% 60s, 100% 240s unfiltered 380-480V3AC+10/-20% 47-63Hz ambient temperature -20 to +45 °C frame size: FSC degree of protection IP20 / UL open type painting 3C2

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top