GHQ3050018R0001 ABB SSF/GB

GHQ3050018R0001
Број на дел:GHQ3050018R0001
Бренд:ABB
PLCDigi NO:PLC-GHQ3050018R0001
Податоци:GHQ3050018R0001
Опис:SSF/GB Siren with Strobe
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел GHQ3050018R0001
Бренд ABB
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

ABB GHQ3050018R0001 технички спецификации, атрибути, параметри.

содржина

Siren in an aluminium protective housing with additional protective enamel coating and strobe light mounted on top. Protected against sabotage by a case tamper contact. The alarm inputs are wired onto a terminal strip. Dimensions: H x W x D = 258 x 205 x 88 mm, Color RAL 9002. VdS No. G 101147. VdS class C.
 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

GHQ3050018R0001 АкцииGHQ3050018R0001 ЦенаGHQ3050018R0001 Индустриска автоматизација
GHQ3050018R0001 КомпонентиGHQ3050018R0001 ИнвентарДобавувач GHQ3050018R0001
Нарачајте GHQ3050018R0001 онлајнПрашање GHQ3050018R0001GHQ3050018R0001 Слика
{{сликаGHQ3050018R0001 PDFGHQ3050018R0001 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци GHQ3050018R0001Купи GHQ3050018R0001Производител ABB
ДостапноВнатрешна залиха • 3442
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

GHQ3050017R0001
GHQ3050017R0001

SSF/G Siren in Enclosure

2CKA008110A0120
2CKA008110A0120

DBS/S 1.1.1.1 IoT Dashboard Server

2CKA006197A0047
2CKA006197A0047

UD/S4.210.2.1 LED dimmer 4 x 210 W/VA 1-4 fold

2CKA006151A0256
2CKA006151A0256

6155/40-500 LED-Dimmer with constant curve, with power supply. 1-4 fold

2CKA006136A0217
2CKA006136A0217

VCO/S99.1 Busch-VoiceControl® 150-gang

2CKA006136A0202
2CKA006136A0202

6136/APP-500 Busch-ControlTouch® house control, Infotainment, Entertainment

2CDG924004R0011
2CDG924004R0011

PS 1/60/6-KNX Busbar, 1 Phase,

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top