3NW7531-7HG Siemens

3NW7531-7HG
Број на дел:3NW7531-7HG
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3NW7531-7HG
Податоци:3NW7531-7HG
Опис:SENTRON, fuse holder, Class J, 3-pole, In: 200 A, Un AC: 600 V, mounting on mounting plate, respect national installation rules!
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3NW7531-7HG
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3NW7531-7HG технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3NW7531-7HG Акции3NW7531-7HG Цена3NW7531-7HG Индустриска автоматизација
3NW7531-7HG Компоненти3NW7531-7HG ИнвентарДобавувач 3NW7531-7HG
Нарачајте 3NW7531-7HG онлајнПрашање 3NW7531-7HG3NW7531-7HG Слика
{{слика3NW7531-7HG PDF3NW7531-7HG Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3NW7531-7HGКупи 3NW7531-7HGПроизводител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 3939
$379.59
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3NW7531-8HG
3NW7531-8HG

SENTRON, fuse holder, Class J, 3-pole, In: 400 A, Un AC: 600 V, mounting on mounting plate, respect national installation rules!

3NW7533-1HG
3NW7533-1HG

SENTRON, fuse holder, Class CC, 3-pole, In: 30 A, Un AC: 600 V, compact version, respect national installation rules!

3NW7534-1HG
3NW7534-1HG

SENTRON, fuse holder, Class CC, 3-pole, In: 30 A, Un AC: 600 V, LED Signal detector, compact version, respect national installation rules!

3NW7901
3NW7901

Auxiliary current switch 1 CO for cylindrical fuse base Sz. 14 x 51 mm for monitoring of blown-fuse status of striker-fuses

3NW7902
3NW7902

Auxiliary current switch 1 CO for cylindrical fuse base Sz. 22 x 58 mm for monitoring of blown-fuse status of striker-fuses

3NW7903
3NW7903

Auxiliary current switch 1 CO for cylindrical fuse holder Sz. 10 x 38 mm/8 x 32 mm

3NW8206-1
3NW8206-1

SENTRON, cylindrical fuse link, 22x58 mm, 12 A, aM, Un AC: 500 V

3NX1021
3NX1021

Signal detector base 690 V AC for LV HRC fuse links Sz. 00-4

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top