3NY4012 Siemens

3NY4012
Број на дел:3NY4012
Бренд:Siemens
PLCDigi NO:PLC-3NY4012
Податоци:3NY4012
Опис:Spare part for switch 3NP53/54 Arc chute
Испорака:Во светот од страна на DHL и UPS-от
Гаранција:12 месеци
Тип на враќање:Стандарден

Спецификации

Број на дел 3NY4012
Бренд Siemens
Животен циклус Активен
метод на монтирање Surface mounting
влезна фреквенција 240 Pixel
форма на бранови на батеријата 240 Pixel
фреквенција при работа на батеријата 240 Pixel
типично време на полнење 240 Pixel
боја 240 Pixel

Siemens 3NY4012 технички спецификации, атрибути, параметри.

 1. Купување

  За да го подобрите вашето искуство и удобност за купување, можете да се регистрирате пред да купите.

 2. Начини на плаќање

  За ваша погодност, прифаќаме повеќе начини на плаќање во УСД, вклучувајќи PayPal, кредитна картичка и жичен трансфер.

 3. Барање за понуди

  Се препорачува да побарате понуди за да ги добиете најновите цени и залихи за делот.
  Нашата продажба ќе одговори на вашето барање преку е-пошта во рок од 24 часа.

 4. Важна забелешка

  1. Ќе добиете е-пошта со информации за нарачката во вашето сандаче. (Ве молиме не заборавајте да ја проверите папката со спам ако не сте слушнале од нас).
  2. Бидејќи залихите и цените може да флуктуираат до одреден степен, менаџерот за продажба повторно ќе ја потврди нарачката и ќе ве извести дали има некакви ажурирања.

 1. Трошоци за испорака

  Испораката започнува од 40 долари, но некои земји ќе надминат 40 долари. На пример (Јужна Африка, Бразил, Индија, Пакистан, Израел, итн.)
  Основниот товар (за пакет ≤0,5 кг или соодветен волумен) зависи од временската зона и земјата.

 2. метод на испорака

  Во моментов, нашите производи се испорачуваат преку DHL, FedEx, SF и UPS.

 3. Време на испорака

  Откако ќе се испрати стоката, проценетото време за испорака зависи од методите за испорака што сте ги избрале:

  FedEx International, 5-7 работни дена.
  Следниве се некои заеднички земји логистичко време.

  Регионот Земја Логистичко време (ден)
  Америка Соединети Држави 5
  Бразил 7
  Европа Германија 5
  Обединето Кралство 4
  Италија 5
  Океанија Австралија 6
  Нов Зеланд 7
  Азија Индија 6
  Јапонија 7
  среден Исток Израел 6

Поврзани клучни зборови

3NY4012 Акции3NY4012 Цена3NY4012 Индустриска автоматизација
3NY4012 Компоненти3NY4012 ИнвентарДобавувач 3NY4012
Нарачајте 3NY4012 онлајнПрашање 3NY40123NY4012 Слика
{{слика3NY4012 PDF3NY4012 Лист со податоци
Преземете го листот со податоци 3NY4012Купи 3NY4012Производител Siemens
ДостапноВнатрешна залиха • 5823
$28.00
Дали ви треба понуда по е-пошта или дополнителни информации?
Контактирајте не

Карактеристики производи

3RA1954-3A
3RA1954-3A

Mechanical interlocking for 3RT135, 3RT136, 3RT137

3RA2336-8XB30-1AC2
3RA2336-8XB30-1AC2

reversing contactor assembly, AC-3e/AC-3, 41 A, 18.5 kW / 400 V, 3-pole, 24 V AC, 50/60 Hz, screw terminal, electrical and mechanical interlock, auxiliary contacts: 2 x 1 NO

3RH1951-1SA11
3RH1951-1SA11

Additional auxiliary contact block for 3RT135, 3RT136, 3RT137 1 NC 1 NO, can be mounted on the side, screw terminal

3RH1951-1TA11
3RH1951-1TA11

Auxiliary contact block for 3RT135, 3RT136, 3RT137 1 NC 1 NO, can be mounted on the side, screw terminal

3NY4031
3NY4031

Spare part for switch 3NP50 Arc chute

3RH2131-1AK20
3RH2131-1AK20

Contactor relay, 3 NO + 1 NC, 120 V AC, 50 / 60 Hz, Size S00, screw terminal

3RH2131-1AR60
3RH2131-1AR60

Contactor relay, 3 NO + 1 NC, 400 V AC, 50 / 60 Hz, 440 V AC, 60 Hz, Size S00, screw terminal

3RH2140-1AU00
3RH2140-1AU00

Contactor relay, 4 NO, 240 V AC, 50 / 60 Hz, Size S00, screw terminal

paypal visa mastercard amex escrowpay dhl fedex paypost ems express
Top